Medela Odsávačka materského mlieka elektrická Solo™ Hands-free

Kód: K101045514
Novinka
Neohodnotené
€195
Skladom (>5 ks)

Jednoduchá. Efektívna. Hands-free.

Single elektrická odsávačka materského mlieka Medela Solo™ Hands-free: ideálne hands-free riešenie pre praktické odsávanie (in-bra odsávanie). Naša elegantná, kompaktná a intuitívna odsávačka Solo™ v kombinácii so zbernou nádobkou Medela Hands-free - anatomicky navrhnutou tak, aby podporovala efektívne odsávanie mlieka, veľmi ľahká* pre väčšie pohodlie a ľahko čistiteľná - iba z troch častí.

*Iba 76 g

Detailné informácie

Termín a cena doručenia - * tu nájdete bližšie informácie ohľadom doručenia

Podrobný popis

Medela Solo™ Hands-free

Ideálne hands-free riešenie pre praktické odsávanie

Anatomicky tvarované zberné nádobky unikátne navrhnuté tak, aby maximalizovali odsávanie mlieka a pohodlie tým, že znižujú tlak na prsné tkanivo.

Kompaktná a ľahká

Ľahko sa zmestí do vrecka alebo sa prenáša vďaka svojej ľahkej, kompaktnej konštrukcii a vstavanej batérii. V kombinácii so zbernou nádobkou vás udrží mobilnú, keď to najviac potrebujete.

3 diely, ľahko sa čistí

Zberné nádobky boli navrhnuté iba z 3 častí pre ľahké čistenie a montáž.

Medela Odsávačka materského mlieka elektrická Solo™ Hands-free

Solo™ Hands-free je dodávané s jedinečnou zbernou nádobkou Medela, ktorá ponúka:

  •  Anatomický dizajn: Navrhnutá tak, aby sa prispôsobila tvaru prsníka a podporila efektívne odsávanie mlieka a maximálne pohodlie.
  •  Ultra ľahká: S iba 76 g patrí k najľahším dostupným, navrhnutá tak, aby sa pohodlne a diskrétne zmestila do podprsenky.
  •  3 diely, ľahké čistenie: Ľahko sa zostavuje a je možné ju umývať v umývačke riadu, vďaka čomu je odsávanie menej časovo náročné.
  •  Priehľadný dizajn: Ľahko skontrolujete, či bradavku do tunela prsného nadstavca umiestňujete správne, čo zabraňuje treniu a podporuje efektívne odsávanie mlieka. Priehľadná nádobka vám pomôže pozorovať, kedy a ako mlieko tečie, a zmerať objem na konci odsávania.
  •  Konektivita: Užívajte si automatické sledovanie vďaka prepojeniu s aplikáciou Medela Family™ - vaším osobným asistentom, ktorý poskytuje automatické sledovanie v reálnom čase, personalizovaný, vedecky podložený obsah a tiež šikovné nástroje a tipy na odsávanie.
  •  Intuitívne ovládanie: Vďaka iba 4 tlačidlám sa odsávačka Solo™ Hands-free používa intuitívne a ľahko sa ovláda.
Medela Odsávačka materského mlieka elektrická Solo™ Hands-free
Medela Odsávačka materského mlieka elektrická Solo™ Hands-free

Noste ju spoločne s dojčiacou podprsenkou

Vďaka kompaktnému a ľahkému dizajnu je odsávačka Solo™ Hands-free s nositeľnou nádobkou na zber mlieka určená pre mamičky, ktoré potrebujú mať pri odsávaní voľnosť pohybu. Nádobka odsávačky Solo™ Hands-free sa pohodlne zmestí do väčšiny dojčiacich podprseniek, čo znamená, že môžete mať voľné ruky a odsávať úplne bez obáv, pozrite sa na našu dojčiacu podprsenku 3v1 s technológiou Adaptive Stretch™.

Navrhnutá na mieru aj na funkčnosť

Jedinečný dizajn vychádzajúci z anatómie laktujúcich prsníkov, ktorý ponúka skvelú oporu prsníka, a to najmä v spodnej časti, ktorá obsahuje citlivé tkanivo, kde sa tvorí mlieko.1, 2

Viac mlieka, viac pohodlia

Väčšina prsných nadstavcov pre odsávačky materského mlieka zviera uhol 90°. Odsávačka Solo™ Hands-free je navrhnutá s našou vedecky overenou technológiou uhla 105°, ktorá vytvára prirodzenejšie priľnutie a znižuje tlak na prsník, čo vedie k lepšiemu odsávaniu mlieka a väčšiemu pohodliu.3, 4

Úplná diskrétnosť, pohodlie a komfort

S hmotnosťou 76 g patrí naša zberná nádobka Hands-free k najľahším dostupným. Solo™ Hands-free vás teda nebude zaťažovať. Poskytuje vám flexibilitu, aby ste sa mohli venovať všetkému ostatnému, čo máte na zozname úloh.Medela Odsávačka materského mlieka elektrická Solo™ Hands-free


Jednoduché zostavenie, ľahké čistenie

Stačí vyčistiť iba tri diely a pre ešte väčšie pohodlie je možné ich umývať v umývačke riadu.

Dôveryhodný odborník na kŕmenie materským mliekom už viac ako 60 rokov

Spoločnosť Medela vám prináša novú elektrickú odsávačku materského mlieka Solo™ Hands-free single, ktorá je jedinečne navrhnutá tak, aby vyhovovala väčšine tvarov prsníkov a dojčiacich podprseniek.

Jedna odsávačka, dva spôsoby odsávania

Flexibilita a sloboda voľby spôsobu odsávania. Teraz môžete v okamihu prejsť z klasického (PersonalFit Flex™) na hands-free odsávanie. Odsávačku Solo™ Hands-free rýchlo pripojíte a začnete odsávať, čím získate vynikajúci zážitok z odsávania, ktorému v spoločnosti Medela dôverujú milióny mamičiek.

PREČO HANDS-FREE SOLO™?

  •  Ideálna pre multitasking
  •  Intuitívne ovládanie - iba 4 tlačidlá
  •  Jednoduché použitie a čistenie - iba 3 časti

Ako funguje odsávačka materského mlieka Solo™ Hands-free?

Single elektrická odsávačka Solo™ Hands-free vám poskytne intuitívny a vynikajúci zážitok z odsávania. Táto malá, ale výkonná odsávačka má 9 nastaviteľných úrovní podtlaku, vďaka ktorým budete odsávať v pohodlí. Technológia Medela 2-Phase Expression™ napodobňuje prirodzený rytmus sania bábätka – najprv rýchlejšie, aby stimulovala tok mlieka, a potom pomalšie, aby odsávala – pre pohodlné a efektívne odsávanie.

Vákuum sa k prsníku privádza pomocou hadičky pripojenej k odsávačke. Prúdenie vzduchu medzi odsávačkou a hands-free nádobkou vytvára podtlak, ktorý je aplikovaný na prsník na odsávanie mlieka. Mlieko sa potom zhromažďuje v nádobke a po ukončení odsávania je možné odsaté mlieko z nádobky vyliať do fľaše alebo vrecka. Hands-free zberná nádobka nie je určená na skladovanie mlieka.

Ako môžem nádobku pripojiť k odsávačke Solo™ Hands-free?

Hands-free zberná nádobka sa k odsávačke Solo™ pripája pomocou hadičky.

Musím sedieť, alebo môžem byť aktívnejšia?

Solo™ Hands-free je skvelé pre odpočinok a chvíľku voľna, ale aj pre chvíle, kedy musíte byť na cestách. Či už sa rozhodnete používať hands-free odsávačku v sede, pri chôdzi alebo pri starostlivosti o dieťa, odsávačka Solo™ Hands-free vám umožní všetky možnosti. Je dobré si uvedomiť, že rovnako, ako u všetkých odsávačiek, nie je zberná nádobka určená na použitie pri úplnom predklone alebo pri cvičení, pretože v hornej časti nádobky je otvor (vylievací otvor), ktorým by mohlo mlieko vytiecť.

Potrebujem špeciálnu podprsenku, aby som mohla používať odsávačku Solo™ Hands-free?

Pri používaní Solo™ Hands-free nie je potrebná špeciálna podprsenka. Zberná nádobka odsávačky je navrhnutá tak, aby sa zmestila do väčšiny dojčiacich podprseniek.

Pre dokonalý zážitok z hands-free sa pozrite na našu: Podprsenku 3v1 na dojčenie a odsávanie.

Koľko mlieka pojme zberná nádobka odsávačky?

Hands-free zberná nádobka pojme až 150 ml materského mlieka.

Aká je hmotnosť zbernej nádobky Hands-free?

S hmotnosťou iba 76 g patrí k najľahším dostupným a nezaťažujú vás.

Ako drží zberná nádobka na prsníku?

Zberná nádobka Hands-free sa nasadzuje na prsník vo vnútri dojčiacej podprsenky. Priliehavosť podprsenky a podtlak vytváraný odsávačkou vytvára tesnenie, ktoré umožňuje, aby nádobka zostala na mieste počas odsávania.

Potrebujem na používanie odsávačky Solo™ Hands-free WiFi?

Nie, na používanie odsávačky Solo™ Hands-free nepotrebujete WiFi. Odsávačka má možnosť pripojenia k aplikácii Medela Family™ prostredníctvom Bluetooth®.

Aplikácia Medela Family™ je váš osobný asistent, ktorý poskytuje automatické sledovanie v reálnom čase, personalizovaný, vedecky podložený obsah a tipy na odsávanie, virtuálne úložisko mlieka, množstvo šikovných nástrojov a interaktívnych kontrolných zoznamov.

Ako dlho batéria vydrží a je k nej potrebná originálna nabíjačka?

So vstavanou USB nabíjacou batériou Solo™ Hands-free môžete na jedno nabitie batérie odsávať až 1,5 hodiny, čo je v priemere až 6 odsávaní.

Na dobíjanie batérie používajte iba napájací adaptér a kábel dodávaný s odsávačkou Solo™.

Môžem zo single elektrickej odsávačky materského mlieka Solo™ Hands-free urobiť double odsávačku?

Nie, odsávačku Solo™ Hands-free nie je možné premeniť na double odsávačku. Ak by ste sa o to pokúsili, mohlo by dôjsť k výraznej strate podtlaku, čo by ovplyvnilo množstvo mlieka, ktoré je možné počas odsávania odsať.

Funguje moja odsávačka Solo™ Hands-free aj s klasickým odsávacím setom?

Odsávačka Solo™ je kompatibilná aj so setom Medela PersonalFit Flex™ (s fľašami). Odsávačku môžete používať buď s nositeľnou zbernou nádobkou, ktorá je súčasťou balenia, alebo s klasickou sadou PersonalFit Flex™, ktorú je možné zakúpiť samostatne.

Ako zistím, ako dlho mám odsávať pri použití odsávačky Solo™ Hands-free? Čo môžem urobiť pre efektívne vyprázdnenie prsníka pri odsávaní?

Veľa mamičiek necíti spustenie mlieka, preto si na to dávajte pri odsávaní pozor. Až začnete pozorovať, že materské mlieko kvapká do zbernej nádobky, budete vedieť, že sa tak deje.5

Vzhľadom na to, že používate odsávačku materského mlieka s technológiou 2-Phase Expression™, bude mať režim stimulácie a režim odsávania. Stimulačný režim trvá jednu minútu, ale akonáhle uvidíte, že mlieko vyteká podľa popisu (viď popis vyššie), je dôležité prepnúť na fázu odsávania. Je to preto, že toto prvé spustenie mlieka obvykle tvorí približne 36 % objemu mlieka, takže využijete prietok na získanie väčšieho množstva mlieka.5,6

Počas odsávacej fázy odsávajte mlieko na maximálny komfortný podtlak, čo je najvyššie nastavenie odsávačky, ktoré môžete použiť, a pritom si zachovať pohodlie. Vo výskume sa zistilo, že týmto spôsobom sa odstriekava podobné množstvo mlieka, ako počas dojčenia.7,8

Ak chcete nájsť tú správnu úroveň, postupne zvyšujte podtlak odsávačky, pokiaľ vám to nebude mierne nepríjemné, a potom ho o stupeň znížte. Odsávanie materského mlieka by nemalo bolieť.

Odsávať by sa malo dovtedy, kým nebudete mať pocit, že sú prsia dobre vyprázdnené, mäkké a kým mlieko neprestane tiecť. Nemali by ste odsávať striktne určenú dobu. Akonáhle sa zásoby mlieka ustália (približne po štyroch týždňoch), môžete si začať prispôsobovať počet minút odsávania, čo vám môže ušetriť drahocenný čas. Odporúča sa kontrolovať, či vám prestalo tiecť mlieko a ako sa cítia vaše prsia, aby ste určili koniec odsávania. Niektoré mamičky potrebujú odsávať dlhšie ako iné, a to kvôli počtu spustení, ktoré určuje, ako často a ako dlho mlieko tečie.9,10  Naozaj úžasné je, že zatiaľ čo každá mamička má jedinečný vzorec toku, ten váš bude rovnaký pri každom odsávaní aj pri dojčení.11

Je dôležité si uvedomiť, že pre používateľku by mohlo byť potenciálne jednoduchšie zabudnúť, ako dlho používa odsávačku nosenú v podprsenke, keď sa venuje viacerým úlohám. Odporúča sa nepreťažovať prsníky a zbytočne nepredlžovať používanie zberných nádobiek.

Mám kontrolu nad podtlakom pri stimulácii a odsávaní?

S 9 nastaviteľnými stupňami podtlaku v odsávačke Solo™ Hands-free máte plnú kontrolu nad stimuláciou aj odsávaním a nájdete si svoj maximálny komfortný podtlak.

Je zberná nádobka odsávačky prispôsobiteľná rôznym tvarom prsníkov?

Zberná nádobka Hands-free je navrhnutá v anatomickom tvare, aby sa pohodlne prispôsobila väčšine prsníkov.

V akých veľkostiach je zberná nádobka Hands-free k dispozícii?

Prsné nadstavce pre zberné nádobky Hands-free sú dostupné v troch veľkostiach: 21 mm, 24 mm a 27 mm pre maximálne pohodlie a efektívny tok mlieka počas odsávania. Aby ste sa uistili, že prsný nadstavec správne sedí, pozrite sa na nášho sprievodcu veľkosťami. Prsný nadstavec 24 mm je súčasťou balenia Solo™ Hands-free. Ostatné veľkosti sú k dispozícii na zakúpenie samostatne.

Ako vybrať správnu veľkosť prsného nadstavca?

Veľkosť prsného nadstavca zvoľte zmeraním priemeru svojej bradavky. Najlepšie je zvoliť veľkosť prsného nadstavca, ktorá je o niečo väčšia ako vaša bradavka.

Veľkosť 21 mm je určená pre menšie bradavky do priemeru 17 mm. Veľkosť 24 mm je určená pre väčší priemer bradavky od 17 mm až do 20 mm.

Veľkosť 27 mm je určená pre bradavky s priemerom väčším ako 20 mm.

Referencie

1. Gooding MJ et al. J Ultrasound Med. 2010; 29(1):95–103.

2. Prime DK et al. 6th Academy of Breastfeeding Medicine Europe Conference, 18-20 May 2018, Rotterdam, Netherlands; 2018.

3. Sakalidis VS et al. Acta Obstet Gynecol Scand. 2020; 99(11):1561-1567.

4. Clinical study, Data on file (NCT02492139 compared to 90°).

5. Prime DK et al. Breastfeed Med. 2011; 6(4):183–190.

6. Kent JC et al. J Hum Lact. 2003; 19(2):179–186.

7. Kent JC et al. Breastfeed Med. 2008; 3(1):11–19.

8. Kent JC et al. Pediatrics. 2006; 117(3):e387-e395.

9. Kent JC et al. J Obstet Gynecol Neonatal Nurs. 2012; 41(1):114–121.

10. Prime DK et al. Breastfeed Med. 2012; 7(2):100–106.

11. Gardner H et al. Am J Hum Biol. 2017.

#tab-Balenie obsahuje#

1x Solo™ Hands-free elektrická odsávačka mlieka
1x Prsný nadstavec Medela Hands-free™, veľkosť 24 mm
1x Membrána Hands-free™
1x 150 ml zberná nádobka Hands-free™
1x Hadica Solo Hands-free™
1x Napájací sieťový adaptér s káblom USB-C
1x Návod na použitie Solo™ Hands-free

#tab-Balenie obsahuje#

Dodatočné parametre

Kategória: Odsávačky mlieka
Dojčím: áno, nie
Dôvod na odsávanie: odsávanie prebytkov mlieka, odsávanie mlieka do zásoby, úľava od boľavých bradaviek
Frekvencia použitia: príležitostne, menej než 5x denne
Hmotnosť balenia: 0,71 kg
Hmotnosť motora s batériami: 0,25 kg
Materiál bez BPA: hadica - PVC, prsný nadstavec - polypropylén (PP), membrána - silikón, zberná nádobka - polypropylén, termoplastický elastomér
Možnosť zapožičania: nie
Nastaviteľný podtlak odsávania: áno (voliteľných 9 stupňov intenzity vákua)
Objem: 150 ml
Odsávanie z oboch prsníkov súčasne: nie
Počet odsávacích cyklov: 45 až 111 cpm
Predpokladaná doba používania: krátkodobo, dlhodobo
Prevádzka na batérie: áno (dobíjacia batéria Solo™ je súčasťou balenia odsávačky)
Prevádzka sieťová: áno (vstup 100-240V, 50/60Hz, 0.5A; výstup 10W, 5.0V, 2.0A)
Stimulačná fáza (2-fázové odsávanie): áno
Typ: elektrická
Typ konektora (nabíjanie): USB-C
Záruka: 24 mesiacov
? Pokyny pre skladovanie mlieka: /user/documents/upload/parameters/mceclip1.png
nahradni-dily: true
? Edukačné materiály: /user/documents/upload/parameters/edukacne-materialy.jpg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: