O nás

Medela

 
Už od roku 1961 spríjemňuje švajčiarska značka Medela ženám obdobie materstva. Kladie veľký dôraz na zdravotnícky výskum, na základe ktorého vyvíja a zavádza na trh vlastné produkty. Vďaka svojej kvalite a jedinečnosti patrí medzi svetových lídrov. Do svojich radov prijíma iba kvalifikovaných pracovníkov, ktorí neustále prechádzajú ďalším vzdelávaním. Dbá na kompletný servis a exluzívnu starostlivosť o zákazníkov. MEDELA AG je svetovým výrobcom odsávacích systémov. Zakladateľom tejto švajčiarskej spoločnosti je majiteľ pán Olle Larsson. Pri jej vzniku v roku 1961 išlo o malú rodinnú firmu. V roku 1965 bola spoločnosť transformovaná na akciovú spoločnosť so zameraním na výskum, vývoj a výrobu zdravotníckych odsávacích systémov – chirurgických odsávačiek telesných tekutín.Následne sa jej pôsobnosť rozšírila i na pomôcky a odsávačky pre dojčiace matky. Postupom času sa spoločnosť vypracovala na globálneho výrobcu technologicky vyspelých produktov a svoju pôsobnosť na svetovom trhu posilnila zakladaním vlastných dcérskych spoločností. V súčasnosti má Medela už 18 pobočiek v Európe, Severnej Amerike a Ázii. Svoje produkty distribuuje vo viac než 100 krajinách.Kľúčovým aspektom svetového úspechu spoločnosti Medela je zameranie sa na výskum, kvalitu a jedinečnosť odsávacích systémov. V rámci výskumu spolupracuje s globálnymi kľúčovými predstaviteľmi a vedcami, univerzitami, nemocnicami a zdravotníckymi pracovníkmi po celom svete. Veľký dôraz kladie na pravidelnú komunikáciu so svojimi autorizovanými distribútormi, ktorí sú spojovacím článkom medzi užívateľmi a výrobcom. Snaží sa pružne reagovať na podnety konečných užívateľov v rámci skvalitnenia ako produktov, tak poskytovaných služieb a starostlivosti o zákazníkov.

 

Nevyhnutnou súčasťou úspechu je i neustále sledovanie trendov designov v spojení funkčnosti a praktickosti s krásou. Odmenou za túto veľmi dôležitú činnosť je už niekoľko medzinárodných ocenení za design, ktoré Medela získala.

Inovácia je výsledkom výskumu i hodnotenia potrieb zákazníkov a je nevyhnutná pre zaistenie budúceho obchodného úspechu. Jedinečné inovačné produkty Medela:

Symphony

Elektrická odsávačka materského mlieka s 2-fázovým systémom odsávania verne napodobuňujúcim satie dieťaťa. Symphony bola prvou 2-fázovou odsávačkou na svetovom trhu a nastavila úplne nové štandardy šetrného a bezpečného odsávania.

Calma

Fľaštičky pre dojčené deti podporujúce sací reflex. Špeciálny systém pre podávanie materského mlieka nedonoseným deťom alebo deťom s problematickým dojčením. Jedinečná technológia membrány a cumlíka uľahčuje dieťaťu prechod od prsníka k fľaštičke a späť.

 
 

DN FORMED Brno

Spoločnosť DN FORMED Brno s.r.o. bola založená v roku 1992 so zameraním na dodávky tovaru a služieb pre zdravotníctvo, kúpele, laboratóriá, ústavy sociálnej starostlivosti a fitness centra.

V oblasti obchodu pokrývame široký sortiment tovaru a následný servis zaisťujeme vlastnými kvalifikovanými servisnými technikmi.

Od roku 1996 uskutočňujeme činnosť v oblasti metrológie – kalibrácia meradiel a validáciu laboratórnych prístrojov. Získali sme registráciu Českého metrologického institutu na opravy stanovených meradiel. Máme spracovanú metodiku pre zavedenie metrologického radu nemocníc, laboratórií a ďalších prevádzok.

Pre zaistenie komplexných dodávok technologických celkov sme zmluvne naviazaný na projekčný ateliér so špecializáciou na zdravotnícku technológiu. Naša spoločnosť sa zameriava na predaj výrobkov s vysokou kvalitou a dlhou životnosťou.

Sme výhradným zástupcom, distribútorom a autorizovaným servisným strediskom renomovaných výrobcov, s ktorými dlhodobo spolupracujeme:

 •  Už v roku 1994 sme zahájili spoluprácu so švajčiarskou spoločnosťou MEDELA – výrobcom chirurgických odsávačiek vyznačujúcich sa špeciálnym piestovým odsávacím systémom, ktorý zaručuje ich kvalitnú bezúdržbovú prevádzku a dlhú životnosť.
 •  Spoločnosť GCE zastupujeme od r. 2000 a jej výrobky, predovšetkým so zameraním na kyslíkovú terapiu, svoju stabilnú pozíciu v českom zdravotníctve stále prehlbujú.
 •  Od roku 2002 kooperujeme s anglickým výrobcom produktov pre čisté priestory vo farmácii, zdravotníctve a priemysle spoločnosťou ENVAIR. Kľúčovým zameraním je výroba rukávcových izolátorov, laminárnych boxov a biohazardov.
 •  V roku 2003 sme rozšírili portfólio MEDELA o odsávačky materského mlieka a pomôcky pre podporu dojčenia. Našou dlhoročnou starostlivou prácou sme vybudovali cestu, ktorá vedie k odbornej pomoci mamičkám v období dojčenia.
 •  Rovnako v roku 2003 začala naša spolupráca s ďalšou švajčiarskou spoločnosťou NOUVAG. Infiltračné pumpy tohto výrobcu sú vhodné pre použitie na plastických a cievnych chirurgických. Pre svoju vysokú kvalitu si našli v priebehu uplynulých15tich rokoch na našom trhu výsadné postavenie.
 •  Nástroje pre plastickú chirurgiu nemeckého výrobcu DUFNER ponúkame od roku 2004. Postupne sme produktové portfólio rozšírili o nástroje pre thoraskopiu, kardiochirurgiu, gynekológiu, laparoskopiu, VATS/MICS a pediatriu.
 •  Od roku 2005 zastupujeme spoločnosť EMED so zameraním výroby na prístroje pre elektrochirurgiu, argonovú koagulaciu a Termostapler - systém pre sceľovani ciev. Variabilita príslušenstva zaisťuje plné využitie v otvorenej chirurgii, laparoskopii a endoskopii.
 •  Jednorazové neutrálne elektródy výrobcu TYROLMED-VERMED sme na našom trhu začali ponúkať už v roku 2006 pod hlavičkou pôvodného názvu spoločnosti Nessler. V súčasnej dobe sú tieto elektrody súčasťou kvalitného spotrebního materiálu nabízeného k elektrochirurgickým jednotkám.
 •  V roku 2007 sme naviazali spoluprácu s METRUM CRYOFLEX - európskym výrobcom kryoterapeutických, kryochirurgických a laserových prístrojov používaných v chirurgii a rehabilitácii. Naša spoločnosť sa tak stala priekopníkom celotelovej kryoterapie v ČR.
 •  Nemeckého výrobcu SCHMITZ, špecializujúceho sa na zdravotnícky nábytok určený pre operačné sály a zdravotnícke prevádzky, zastupujeme na našom trhu už od roku 2008. Operačné stoly a vyšetrovacie kreslá pre mnoho zdravotníckych odborov sú jedinečné nielen svojou vysokou kvalitou, ale tiež moderným designom.
 •  V roku 2009 sme v rámci dodávok zdravotníckych svietidiel naviazali spoluprácu so švajčiarskou spoločnosťou DERUNGS, ktorej operačné i vyšetrovacie svietidlá sa vyznačujú veľmi kvalitnou LED technológiou a novinkou - diamantovou optikou.
 •  Od roku 2010 spolupracujeme so spoločnosťou RATIOLAB, ktorá vyrába plastové produkty určené pre laboratóriá a farmaceutický priemysel. Jeho špecializáciou je výroba pipet a spotrebného materiálu pre dávkovanie kvapalín alebo pri použití v kryoaplikáciách.
 •  Do pôrodníc sme začali ponúkať systémy suchého ohrevu a pasterilizácie materského mlieka nemeckého výrobcu BARKEY v roku 2015. Vďaka jednoduchosti ich obsluhy a dokonalému hygienickému systému záujem zákazníkov o ich obstaranie stále rastie. Výrobu prístroja od roku 2022 prevzala nemecká firma MedCare Visions.
 •  Švédsku spoločnosť MIRIS zastupujeme od roku 2016. Analyzátory materského mlieka našli rýchlo svoje uplatnenie v českých i slovenských perinatologických centrách.
 •  Od roku 2021 sme získali dôveru tureckej spoločnosti MINIKOIOI pre výhradné zastúpenie detského designového riadu.
 •  Rovnako sme ku koncu roka 2021 získali výhradné zastúpenie medzinárodnej firmy BABYPATENT na predaj inovatívnych detských produktov s ich TOP produktom - digitálnou vaničkou Aquascale 3v1 s váhou a teplomerom.