Medela Baby Unisex cumlík

Kód: K101042608 K101042613 Zvoľte variant
Neohodnotené
€9,70
Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Zvoľte variant
Varianty
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Perfektný všestranný cumlík v roztomilom a trendy dizajne pre každodenný život. So SensoPearls™ šetrnými k pokožke.

Ľahký a ortodontický. Balenie obsahuje 2 ks.

Detailné informácie

Termín a cena doručenia - * tu nájdete bližšie informácie ohľadom doručenia

Podrobný popis

Medela Baby Unisex cumlík

V čom je tento produkt tak odlišný?

V spoločnosti Medela Baby vieme, že matka aj dieťa si každý deň navzájom dávajú lásku, podporu a šťastie. Naše ORIGINÁLNE UNISEX cumlíky sú k dispozícii v roztomilých a módnych farbách a dizajnoch pre každodenný život a deväť z desiatich detí ich miluje1! Naše cumlíky poskytujú mäkký, ľahký a na koži jemný pocit, vďaka ktorému budú pre vaše dieťatko ideálne, a zároveň sú navrhnuté a vyrobené podľa vysokých bezpečnostných a kvalitatívnych štandardov.

Medzi vás dvoch sa tak nestavia nič iné - ako láska.

Medela Baby Unisex cumlík

FAQ - Často kladené otázky

Môže byť farba používaná na potlač cumlíkov nebezpečná?

Nie, Medela Baby používa iba farby vhodné na styk s potravinami, ktoré sú pre deti úplne neškodné, aj keby ich náhodou zoškrabali zuby.

Môžu cumlíky uľaviť môjmu dieťaťu pri bolestiach?

Existujú vedecké dôkazy, ktoré ukazujú, že cmúľanie cumlíka pomáha znížiť pocit nepohodlia u detí počas bolestivého zákroku2. Keď vaše dieťa potrebuje očkovanie alebo odber krvi, skúste mu počas zákroku ponúknuť cumlík.

Keď sa vášmu dieťaťu začínajú prerezávať zúbky, môže cmúľanie cumlíka pomôcť zmierniť stres z bolesti, ktorú vaše dieťatko cíti, ale nechápe ju. Pokiaľ však vaše dieťa začne do cumlíka hrýzť diery, ponúknite mu namiesto toho hryzadlo na hryzenie. Hryzadlá môžu byť užitočné na zmiernenie niektorých nepríjemných pocitov bolesti ďasien.

Deti môžu pociťovať bolesť, keď majú ušnú infekciu. Existujú určité dôkazy, že používanie cumlíka môže zvyšovať riziko ušných infekcií - akútneho zápalu stredného ucha (OMA). Cmúľanie cumlíka môže vytvárať tlakový rozdiel, ktorý bráni odtoku tekutiny trubicou, ktorá spája stredné ucho so zadnou časťou nosa a krku. To môže viesť k bakteriálnej infekcii. Pokiaľ má vaše dieťa časté ušné infekcie, odporúča sa preto obmedziť alebo vylúčiť používanie cumlíka po šiestom mesiaci veku, aby ste predišli možnému opakovaniu OMA3.

Kedy by dieťa malo prestať používať cumlík?

Odporúčania, kedy prestať používať cumlík, sa značne líšia. Mnoho detí prestane cumlík používať samo alebo keď začnú jesť tuhú stravu. Iné deti majú potrebu cmúľania dlhšiu dobu. Americká akadémia detského zubného lekárstva odporúča, aby sa s odstavovaním od cumlíka začalo najneskôr v 36 mesiacoch4.

Ako správne čistiť cumlík Medela Baby?

Existujú rôzne spôsoby sterilizácie alebo čistenia cumlíka.

1) Cumlík môžete sterilizovať:

 1. Cumlík môžete vyvariť 5 minút vo vode. Pred podaním dieťaťu ho nechajte dôkladne vychladnúť. V prípade potreby vytlačte všetku vodu, ktorá môže v cumlíku zostať.
 2. Sterilizujte cumlík v pare v mikrovlnnej rúre.
  • a. Ak máte sterilizátor do mikrovlnnej rúry, postupujte podľa pokynov výrobcu.
  • b. Ak je súčasťou cumlíka Medela Baby Steribox, postupujte podľa návodu na použitie, ktorý je podrobne popísaný tu.
 3. Používajte elektrický parný sterilizátor. Pre správnu sterilizáciu cumlíka postupujte podľa návodu na použitie prístroja.

2) Ak chcete cumlík vyčistiť: Cumlík umyte teplou vodou.

Ďalšie tipy pre bezpečnosť a hygienu cumlíka:

 1. Ak cumlík spadne na zem, očistite ho teplou vodou.
 2. Pred každým použitím pevne zatiahnite za cumlík a skontrolujte, či nie je natrhnutý alebo deravý. Pri prvých známkach opotrebovania alebo poškodenia cumlík vždy vymeňte.
 3. Cumlíky, ktoré sa používajú denne, vymieňajte každé 1-2 mesiace.
 4. Cumlíky okamžite vymeňte, ak vaše dieťa prekonalo akékoľvek infekčné ochorenie (napr. prechladnutie, črevnú chrípku).
 5. Ochranný kryt a Steribox pomáhajú udržiavať cumlík v čistote, keď ste vonku.

Prečo majú cumlíky Medela Baby ventil?

Cumlíky Medela Baby UnisexDay&Night majú ventil, ktorý zaisťuje optimálne pohodlie pri cmúľaní cumlíka. Cumlíky vyrobené zo silikónu zostávajú mäkké a pružné, aby ďasná a zuby necítili nadmerný odpor. Prípadné zvyšky vody v cumlíku po sterilizácii alebo čistení cumlíka je možné ľahko odstrániť jednoduchým stlačením cumlíka.

Naša celosilikonové cumlíky sú rovnako mäkké a pružné. Nemajú však ventil ani ho nepotrebujú, pretože sú vyrobené ako jeden celý kus.

Ako by mal vyzerať ideálny cumlík?

Požiadavky na cumlíky boli odporúčané logopédmi. Nasledujúce prvky by mali byť začlenené do dizajnu cumlíkov, aby pomohli podporovať prirodzený pohyb ústnych svalov.5,7

 1. Tenký krčok cumlíka – minimalizuje priestor medzi hornou a dolnou čeľusťou
 2. Plochý cumlík – zaberá menej miesta v ústach a umožňuje väčší pohyb jazyka
 3. Pružný a elastický cumlík – umožňuje dodatočný pohyb jazyka
 4. Ľahký – minimalizuje zaťaženie tvárových svalov
 5. Ergonomicky tvarovaný štít cumlíka – prispôsobuje sa tvaru tváre a zabraňuje vzniku tlakových bodov

Čo sú to SensoPearls™?

V spoločnosti Medela Baby chceme, aby každý pohyb bol jemnejší, intímnejší a istejší. Detská pokožka je citlivá a my sa snažíme, aby všetky naše výrobky boli k pokožke šetrné. SensoPearls™ sú hladké malé výstupky na vnútornej strane štítu všetkých našich cumlíkov. Sú umiestnené na hornej a spodnej strane štítu cumlíka, aby okrem vzduchových otvorov znížili riziko začervenania a podráždenia jemnej pokožky vášho dieťatka.

Prečo majú cumlíky Medela Baby v štíte otvory?

V spoločnosti Medela Baby chceme, aby každý pohyb bol jemnejší, intímnejší a istejší. Detská pokožka je citlivá a my sa snažíme, aby všetky naše výrobky boli k pokožke vášho dieťatka čo najšetrnejšie. Tieto otvory spolu s našimi SensoPearls™ zlepšujú prúdenie vzduchu a zabraňujú podráždeniu pokožky, čím zvyšujú bezpečnosť dieťaťa.

Aj v nepravdepodobnom prípade, že by sa Vášmu dieťatku stalo, že by sa mu do úst dostal celý cumlík, otvory umožnia prúdenie vzduchu. Je dôležité tieto otvory neblokovať, napríklad pripevnením šnúrok alebo stužiek, pretože by mohli obmedziť prúdenie vzduchu.

Je tvar cumlíka dôležitý?

Tvar a vlastnosti cumlíka sú veľmi dôležité pre podporu vývoja ústnej dutiny dieťaťa, pokiaľ je cumlík používaný účelne a zodpovedne. Logopédi odporúčajú, aby cumlíky mali symetrický tvar s tenkým krčkom a plochým cumlíkom, ktorý zaberá v ústach menej miesta a umožňuje väčší pohyb jazyka.5,7

Sú cumlíky Medela Baby ortodontické?

Všetky cumlíky Medela Baby sú ortodontické, pretože boli vyvinuté podľa kritérií definovaných logopédmi.5,7 Majú symetrický cumlík a tenký krčok.

 1. Tenký krčok cumlíka umožňuje kontakt pier a minimalizuje priestor medzi hornou a dolnou čeľusťou dieťaťa.
 2. Plochý tvar cumlíka, ktorý zaberá menej miesta, a pružný silikón umožňujú väčšiu voľnosť pohybu jazyka.

Čo je to symetrický cumlík?

Symetrický cumlík znamená, že cumlík má rovnaký tvar v hornej aj dolnej časti.

Cumlík so symetricky tvarovaným cumlíkom sa ľahko prijíma, pretože podporuje prirodzené fyziologické pohyby jazyka, úst a tvárových svalov a prirodzený rast podnebia v tomto vývojovom období.

Záleží na veľkosti cumlíka?

Áno. Naše cumlíky sú navrhnuté tak, aby zodpovedali vývojovým fázam rastu vášho dieťaťa. Vaše dieťatko rastie najrýchlejšie v prvých rokoch života. Dĺžka a šírka cumlíkov rôznych veľkostí zodpovedá priemerným rastovým rozmerom ústnej dutiny v týchto vývojových obdobiach: novorodenec <2 mesiace, 0-6 mesiacov, 6-18 mesiacov a 18+ mesiacov.

Cumlík by mal plniť účel upokojenia vášho dieťaťa. Keď veľkosť cumlíka správne sedí v ústach, nie je príliš veľký ani príliš malý, poskytuje to lepšiu podporu pre prirodzené sacie pohyby.

Čo znamená ergonomický štít cumlíka?

Štíty Medela Baby boli vyvinuté v spolupráci s ergonómom a navrhnuté tak, aby sa prispôsobili detskej tvári a zabránili vzniku tlakových bodov pod nosom alebo na brade a lícach. Náš dizajn v tvare anjelského krídla nebráni deťom v dýchaní a uľahčuje cítiť vôňu matky, čo môže dieťa upokojiť. Ich nízka hmotnosť minimalizuje dodatočnú záťaž orofaciálnych svalov.

Vzduchové otvory a Sensopearls™ umožňujú prúdenie vzduchu okolo tváre, čo pomáha obmedziť prípadné začervenanie alebo podráždenie pokožky.

Sú cumlíky Medela Baby vyrobené bez BPA?

Cumlíky Medela Baby sú vyrobené bez BPA.

Bisfenol A (BPA) je chemická zložka polykarbonátových (PC) plastov a používa sa v obaloch a nádobách, ktoré prichádzajú do styku s potravinami. Môže sa tiež používať vo výstelkách konzervovaných potravín a nápojov a v kovových viečkach pohárov. Za určitých okolností sa môže z materiálu vylúhovať.

To sa môže stať, ak sa nádoba používa na ohrev potravín v mikrovlnnej rúre, na dlhodobé udržiavanie teploty potravín alebo ak sú na povrchu materiálu praskliny, škrabance alebo poškodenie.

Existujú obavy z vplyvu BPA na hormonálnu rovnováhu dojčiat a malých detí, preto sú všetky cumlíky Medela Baby vyrobené bez BPA.

Sú cumlíky Medela Baby vyrobené bez BPA a plastifikátorov (zmäkčovadiel)?

Výrobky Medela Baby sú vyrobené bez BPS a plastifikátorov.

Bisfenol S (BPS) je podobný BPA. Používa sa pri výrobe plastových nádob a možno ho nájsť aj vo výstelkách potravinových a nápojových konzerv a v rôznych papierových výrobkoch. Zdá sa, že má rovnaké zdravotné riziká ako BPA, pričom panujú obavy z jeho vplyvu na hormonálnu rovnováhu dojčiat a malých detí, a preto sú všetky cumlíky Medela Baby vyrobené bez materiálov, ktoré obsahujú BPS a BPA.

Plastifikátory, známe tiež ako ftaláty, sa používajú v polyvinylchloridových (PVC) plastoch pre zlepšenie pružnosti a trvanlivosti materiálu. Táto chemická látka sa môže z výrobku tiež vylúhovať. Niektoré plastifikátory vyvolávajú obavy z vplyvu na hormóny u detí a dospelých. Preto v našich výrobkoch používame špeciálne iba PVC bez ftalátov.

Sú cumlíky škodlivé pre zuby alebo môžu spôsobiť nesprávne postavenie zubov?

Nie, obmedzené a zodpovedné používanie cumlíka by nemalo spôsobiť problémy s nesprávnym postavením zubov. Používanie cumlíka by malo byť obmedzené na menej ako šesť hodín denne.6 Vyberte si tvar cumlíka, ktorý podporuje vývoj ústnej dutiny, obvykle označovaný slovom "ortodontický".

Obmedzenie počtu hodín denného používania cumlíka a včasné odstavenie od cumlíka môže pomôcť zabrániť nesprávnemu postaveniu zubov.4,6 Odstavovanie dieťaťa od cumlíka môže začať už v 6 mesiacoch.8 Ústa a zuby každého dieťaťa sa vyvíjajú inak. O používaní cumlíkov u detí starších ako 24 mesiacov by mal rozhodnúť každý rodič na základe konzultácie s lekárom alebo zubným lekárom. Najneskôr by sa malo začať s odstavovaním cumlíkov do 36 mesiacov4,8, ako odporúčajú detskí stomatológovia.

Všetky cumlíky Medela Baby sú ortodontické a sú navrhnuté tak, aby pomáhali podporovať prirodzený pohyb ústnych svalov.1 Ich tvary sú vybavené:5,7

 1. Tenký krčok cumlíka - minimalizuje priestor medzi hornou a dolnou čeľusťou
 2. Plochý cumlík - zaberá menej miesta v ústach a umožňuje väčší pohyb jazyka
 3. Pružný a elastický cumlík - umožňuje dodatočný pohyb jazyka
 4. Ľahký - minimalizuje zaťaženie tvárových svalov
 5. Ergonomicky tvarovaný štít cumlíka - prispôsobuje sa tvaru tváre a zabraňuje vzniku tlakových bodov

Ako často by sa mali cumlíky čistiť?

 1. Pred prvým použitím vyvarte cumlík v horúcej vode po dobu 5 minút. Pred podaním dieťaťu ho nechajte dôkladne vychladnúť a vytlačte z neho zvyšky vody, ktoré môžu byť ešte v cumlíku.
 2. Pred každým použitím odporúčame cumlík vyčistiť umytím teplou vodou.
 3. Na zaistenie bezpečnosti a dobrej hygieny cumlík sterilizujte, ak je silne znečistený alebo žijete v krajine, kde môže byť voda nebezpečná.
 4. Rodičia sa často rozhodnú sterilizovať cumlík častejšie v prvých 3 mesiacoch života dieťaťa.

Ako často vymieňať cumlíky?

Odporúčame vymieňať cumlíky, ktoré sú denne používané, každé 1-2 mesiace, aby bol zaistený bezpečný a hygienický stav cumlíka a aby sa zabránilo prípadnej bakteriálnej kontaminácii.

Pred každým použitím zatiahnite pevne za cumlík a skontrolujte, či nie je natrhnutý alebo deravý. Cumlík vždy vymeňte pri prvých známkach opotrebovania alebo poškodenia.

Cumlíky vymeňte ihneď potom, čo vaše dieťatko prekonalo akékoľvek infekčné ochorenie (napr. prechladnutie, črevnú chrípku).

Môžem cumlíky recyklovať?

Obaly Medela Baby sú recyklovateľné, ako kartón, tak plastový blister a Steribox sú vyrobené z PP (polypropylén).

Náš mäkký celosilikónový cumlík je celý vyrobený zo silikónu, je recyklovateľný a je možné ho odovzdať do recyklačných centier.

Naše ostatné cumlíky (NEWBORNUnisexDay&Night) sú vyrobené z 2 materiálov (PP a silikónový cumlík), ktoré sú ultrazvukom zvarené a nie sú oddeliteľné, aby bola zaistená bezpečnosť vášho dieťaťa. Pretože nie sú odnímateľné, nie sú recyklovateľné.

Referencie

 1. Stellar survey, January 2020, Pacifier acceptance test with 461 babies (0-16 months)
 2. Vu-Ngoc H, Uyen NCM, Thinh OP, et al. Analgesic effect of non-nutritive sucking in term neonates: A randomized controlled trial. Pediatr Neonatol 2020; 61: 106–113.
 3. Lieberthal AS et al. The diagnosis and management of acute otitis media. Pediatrics. 2013; 131(3):e964-99.
 4. AAPD. Guideline on periodicity of examination, preventive dental services, anticipatory guidance/counseling, and oral treatment for infants, children, and adolescents. Latest revision 2018. In: American Academy of Pediatric Dentistry, editor. The reference manual of pediatric dentistry. 2019-2020. Chicago IL: AAPD; 2020. p. 209–219.
 5. Furtenbach M et al. Myofunktionelle Therapie KOMPAKT I - Prävention: Ein Denk- und Arbeitsbuch. Vienna: Praesens; 2013. ( vol 2). 235 p.
 6. Proffit WR. On the aetiology of malocclusion. The Northcroft lecture, 1985 presented to the British Society for the Study of Orthodontics, Oxford, April 18, 1985. Br J Orthod. 1986; 13(1):1–11.
 7. Furtenbach M. Prävention orofazialer Dysfunktionen im Spannungsfeld von Kieferorthopädie und Logopädie – Anregung zur vermehrten Zusammenarbeit. Inf Orthod Kieferorthop. 2014; 45(04):209–219.
 8. Lubbe W, Ham-Baloyi W ten. When is the use of pacifiers justifiable in the baby-friendly hospital initiative context? A clinician's guide. BMC. Pregnancy. Childbirth. 2017; 17(1):130.
Medela Baby Unisex cumlík

Mám svojmu bábätku dávať cumlík?

V tomto článku sa dozviete, aké sú vedecké informácie aj mýty o cumlíkoch. Existuje naozaj veľké množstvo teórií a názorov. Sú cumlíky pre dieťa vhodné?
Medela Baby Unisex cumlík

Kedy a ako ponúknuť deťom cumlíky?

Pre naše deti len to najlepšie. Aby sme vám pomohli, ako zdravým a pozitívnym spôsobom ponúknuť deťom cumlík, pripravili sme nasledujúce užitočné rady.
Medela Baby Unisex cumlík

Ebook - Cumlíky stručný sprievodca pre rodičov

Názory na to, ako a kedy používať cumlík, sa rôznia. Náš Stručný sprievodca pre rodičov vás zoznámi s kľúčovými otázkami, ktoré vám v súvislosti s používaním cumlíka môžu napadnúť.

#tab-Balenie obsahuje#

2x Cumlík Unisex

#tab-Balenie obsahuje#

Dodatočné parametre

Kategória: Medela Baby
Balenie obsahuje sterilizačnú krabičku: nie
Ergonomický: áno
Materiál bez BPA: cumlík - silikón
Možnosť pripojiť klip na cumlík: áno
Ochranný kryt na cumlík: áno
Opakované použitie: áno
Ortodontický: áno
Podpora orofaciálneho systému dieťaťa: áno
SensoPearls™: áno
? Edukačné materiály: /user/documents/upload/parameters/edukacne-materialy.jpg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: