Medela Baby mäkký celosilikónový cumlík

Kód: K101042513 K101042519 K101042516 K101042523 Zvoľte variant
Neohodnotené
€11,90
Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Zvoľte variant
Varianty
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Super mäkký celosilikónový cumlík navrhnutý tak, aby podporoval prirodzené satie dieťaťa.

Ľahký a ortodontický. Balenie obsahuje 2 ks.

Detailné informácie

Termín a cena doručenia - * tu nájdete bližšie informácie ohľadom doručenia

Podrobný popis

Medela Baby mäkký celosilikónový cumlík

V čom je tento produkt tak odlišný?

V Medela Baby veríme, že nič nie je také cenné ako puto medzi matkou a dieťaťom. Starostlivosť o toto zvláštne puto je to, čo nás ako odborníkov na dojčenie a prirodzené sanie inšpiruje už viac ako 60 rokov.

A to je tiež inšpiráciou pre SOFT SILICONE – náš prvý, super mäkký a ľahký jednodielny silikónový cumlík, ktorý je navrhnutý tak, aby podporoval prirodzené sanie dieťaťa.

Medzi vás dvoch sa tak nestavia nič iné - ako láska.

FAQ - Často kladené otázky

Ako používať Medela Baby Steribox na čistenie cumlíkov?

Ak je súčasťou Vášho cumlíka sterilizačná krabička, je možné ju použiť na sterilizáciu Medela Baby cumlíkov v mikrovlnnej rúre. Postupujte podľa týchto pokynov:

Pred použitím odstráňte z krabičky všetky nálepky a umyte cumlík aj krabičku teplou vodou. Potom postupujte takto:

 1. Naplňte vodu po značku 10ml pre 1 cumlík alebo 25ml pre 2 cumlíky.
 2. Vložte cumlíky do krabičky.
 3. Zatvorte krabičku a vložte do mikrovlnnej rúry na 3 minúty (max. 1000W).
 4. Pred otvorením sterilizačnej krabičky ju nechajte vychladnúť minimálne 3 minúty.
 5. Z cumlíkov vytlačte všetku zvyškovú vodu.

UPOZORNENIE: Pri manipulácii a otváraní sterilizačnej krabičky dbajte na zvýšenú opatrnosť. Horúca para vo vnútri krabičky môže spôsobiť popáleniny. Pred použitím vždy skontrolujte teplotu cumlíkov.Rolovací zoznam
           Ako zistiť svoju veľkosť?   Prvým krokom k nájdeniu správnej podprsenky je presné zmeranie poprsia, ktoré možno ľahko vykonať v pohodlí domova, najlepšie pomocou krajčírskeho metra. Každá žena je jedinečná a tento výpočet je prvým a najdôležitejším krokom.Máme pre vás 5 jednoduchých krokov, ako zistiť svoju veľkosť:Zmerajte si obvod okolo najplnšej časti prsníkov a obvod pod prsiamiOdčítajte obvod pod prsiami od obvodu cez prsiaPomocou našej tabuľky zistite svoju veľkosť košíčkaPodľa obvodu pod prsiami zistite dĺžku svojho pásuPomocou našej veľkostnej tabuľky (viď obrázky) zistite svoju správnu veľkosť kombináciou veľkosti košíčka a dĺžky pásu.   


Prečo majú deti rady cumlíky?

Satie je prirodzený reflex a je vrodenou potrebou väčšiny bábätiek. Keď sa narodia, majú reflex satia-prehĺtania, ktorý je dôležitý pre kŕmenie. Satie je tiež dôležité pre precvičovanie ich ústnych a tvárových svalov, ktoré hrajú veľkú úlohu vo vývoji reči.

Deti často cmúľajú, aby sa upokojili alebo zaspali. K cmúľaniu dochádza už v maternici, keď plod cvičí cmúľanie ruky alebo prstov.6 Cumlík môže pomôcť uspokojiť zvláštnu potrebu vášho dieťaťa po cmúľaní.

Rodičia dávajú svojim deťom predmety na cmúľanie po celé stáročia. Dnes sú, samozrejme, cumlíky technologicky vyspelejšie, ľahšie, pružnejšie a anatomicky tvarované, aby pri zodpovednom používaní pomáhali predchádzať zmenám polohy zubov.

Ako by mal vyzerať ideálny cumlík?

Požiadavky na cumlíky boli odporúčané logopédmi. Nasledujúce prvky by mali byť začlenené do dizajnu cumlíkov, aby pomohli podporovať prirodzený pohyb ústnych svalov.4,5

 1. Tenký krčok cumlíka – minimalizuje priestor medzi hornou a dolnou čeľusťou
 2. Plochý cumlík – zaberá menej miesta v ústach a umožňuje väčší pohyb jazyka
 3. Pružný a elastický cumlík – umožňuje dodatočný pohyb jazyka
 4. Ľahký – minimalizuje zaťaženie tvárových svalov
 5. Ergonomicky tvarovaný štít cumlíka – prispôsobuje sa tvaru tváre a zabraňuje vzniku tlakových bodov

Čo sú to SensoPearls™?

V spoločnosti Medela Baby chceme, aby každý pohyb bol jemnejší, intímnejší a istejší. Detská pokožka je citlivá a my sa snažíme, aby všetky naše výrobky boli k pokožke šetrné. SensoPearls™ sú hladké malé výstupky na vnútornej strane štítu všetkých našich cumlíkov. Sú umiestnené na hornej a spodnej strane štítu cumlíka, aby okrem vzduchových otvorov znížili riziko začervenania a podráždenia jemnej pokožky vášho dieťatka.

Prečo majú cumlíky Medela Baby v štíte otvory?

V spoločnosti Medela Baby chceme, aby každý pohyb bol jemnejší, intímnejší a istejší. Detská pokožka je citlivá a my sa snažíme, aby všetky naše výrobky boli k pokožke vášho dieťatka čo najšetrnejšie. Tieto otvory spolu s našimi SensoPearls™ zlepšujú prúdenie vzduchu a zabraňujú podráždeniu pokožky, čím zvyšujú bezpečnosť dieťaťa.

Aj v nepravdepodobnom prípade, že by sa Vášmu dieťatku stalo, že by sa mu do úst dostal celý cumlík, otvory umožnia prúdenie vzduchu. Je dôležité tieto otvory neblokovať, napríklad pripevnením šnúrok alebo stužiek, pretože by mohli obmedziť prúdenie vzduchu.

Je tvar cumlíka dôležitý?

Tvar a vlastnosti cumlíka sú veľmi dôležité pre podporu vývoja ústnej dutiny dieťaťa, pokiaľ je cumlík používaný účelne a zodpovedne. Logopédi odporúčajú, aby cumlíky mali symetrický tvar s tenkým krčkom a plochým cumlíkom, ktorý zaberá v ústach menej miesta a umožňuje väčší pohyb jazyka.4,5

Sú cumlíky Medela Baby ortodontické?

Všetky cumlíky Medela Baby sú ortodontické, pretože boli vyvinuté podľa kritérií definovaných logopédmi.4,5 Majú symetrický cumlík a tenký krčok.

 1. Tenký krčok cumlíka umožňuje kontakt pier a minimalizuje priestor medzi hornou a dolnou čeľusťou dieťaťa.
 2. Plochý tvar cumlíka, ktorý zaberá menej miesta, a pružný silikón umožňujú väčšiu voľnosť pohybu jazyka.

Čo je to symetrický cumlík?

Symetrický cumlík znamená, že cumlík má rovnaký tvar v hornej aj dolnej časti.

Cumlík so symetricky tvarovaným cumlíkom sa ľahko prijíma, pretože podporuje prirodzené fyziologické pohyby jazyka, úst a tvárových svalov a prirodzený rast podnebia v tomto vývojovom období.

Záleží na veľkosti cumlíka?

Áno. Naše cumlíky sú navrhnuté tak, aby zodpovedali vývojovým fázam rastu vášho dieťaťa. Vaše dieťatko rastie najrýchlejšie v prvých rokoch života. Dĺžka a šírka cumlíkov rôznych veľkostí zodpovedá priemerným rastovým rozmerom ústnej dutiny v týchto vývojových obdobiach: novorodenec <2 mesiace, 0-6 mesiacov, 6-18 mesiacov a 18+ mesiacov.

Cumlík by mal plniť účel upokojenia vášho dieťaťa. Keď veľkosť cumlíka správne sedí v ústach, nie je príliš veľký ani príliš malý, poskytuje to lepšiu podporu pre prirodzené sacie pohyby.

Čo znamená ergonomický štít cumlíka?

Štíty Medela Baby boli vyvinuté v spolupráci s ergonómom a navrhnuté tak, aby sa prispôsobili detskej tvári a zabránili vzniku tlakových bodov pod nosom alebo na brade a lícach. Náš dizajn v tvare anjelského krídla nebráni deťom v dýchaní a uľahčuje cítiť vôňu matky, čo môže dieťa upokojiť. Ich nízka hmotnosť minimalizuje dodatočnú záťaž orofaciálnych svalov.

Vzduchové otvory a Sensopearls™ umožňujú prúdenie vzduchu okolo tváre, čo pomáha obmedziť prípadné začervenanie alebo podráždenie pokožky.

Sú cumlíky Medela Baby vyrobené bez BPA a plastifikátorov (zmäkčovadiel)?

Výrobky Medela Baby sú vyrobené bez BPS a plastifikátorov.

Bisfenol S (BPS) je podobný BPA. Používa sa pri výrobe plastových nádob a možno ho nájsť aj vo výstelkách potravinových a nápojových konzerv a v rôznych papierových výrobkoch. Zdá sa, že má rovnaké zdravotné riziká ako BPA, pričom panujú obavy z jeho vplyvu na hormonálnu rovnováhu dojčiat a malých detí, a preto sú všetky cumlíky Medela Baby vyrobené bez materiálov, ktoré obsahujú BPS a BPA.

Plastifikátory, známe tiež ako ftaláty, sa používajú v polyvinylchloridových (PVC) plastoch pre zlepšenie pružnosti a trvanlivosti materiálu. Táto chemická látka sa môže z výrobku tiež vylúhovať. Niektoré plastifikátory vyvolávajú obavy z vplyvu na hormóny u detí a dospelých. Preto v našich výrobkoch používame špeciálne iba PVC bez ftalátov.

Sú cumlíky škodlivé pre zuby alebo môžu spôsobiť nesprávne postavenie zubov?

Nie, obmedzené a zodpovedné používanie cumlíka by nemalo spôsobiť problémy s nesprávnym postavením zubov. Používanie cumlíka by malo byť obmedzené na menej ako šesť hodín denne.1 Vyberte si tvar cumlíka, ktorý podporuje vývoj ústnej dutiny, obvykle označovaný slovom "ortodontický".

Obmedzenie počtu hodín denného používania cumlíka a včasné odstavenie od cumlíka môže pomôcť zabrániť nesprávnemu postaveniu zubov.1,2 Odstavovanie dieťaťa od cumlíka môže začať už v 6 mesiacoch.3 Ústa a zuby každého dieťaťa sa vyvíjajú inak. O používaní cumlíkov u detí starších ako 24 mesiacov by mal rozhodnúť každý rodič na základe konzultácie s lekárom alebo zubným lekárom. Najneskôr by sa malo začať s odstavovaním cumlíkov do 36 mesiacov2,3, ako odporúčajú detskí stomatológovia.

Všetky cumlíky Medela Baby sú ortodontické a sú navrhnuté tak, aby pomáhali podporovať prirodzený pohyb ústnych svalov.1 Ich tvary sú vybavené:4,5

 1. Tenký krčok cumlíka - minimalizuje priestor medzi hornou a dolnou čeľusťou
 2. Plochý cumlík - zaberá menej miesta v ústach a umožňuje väčší pohyb jazyka
 3. Pružný a elastický cumlík - umožňuje dodatočný pohyb jazyka
 4. Ľahký - minimalizuje zaťaženie tvárových svalov
 5. Ergonomicky tvarovaný štít cumlíka - prispôsobuje sa tvaru tváre a zabraňuje vzniku tlakových bodov

Ako často by sa mali cumlíky čistiť?

 1. Pred prvým použitím vyvarte cumlík v horúcej vode po dobu 5 minút. Pred podaním dieťaťu ho nechajte dôkladne vychladnúť a vytlačte z neho zvyšky vody, ktoré môžu byť ešte v cumlíku.
 2. Pred každým použitím odporúčame cumlík vyčistiť umytím teplou vodou.
 3. Na zaistenie bezpečnosti a dobrej hygieny cumlík sterilizujte, ak je silne znečistený alebo žijete v krajine, kde môže byť voda nebezpečná.
 4. Rodičia sa často rozhodnú sterilizovať cumlík častejšie v prvých 3 mesiacoch života dieťaťa.

Ako často vymieňať cumlíky?

Odporúčame vymieňať cumlíky, ktoré sú denne používané, každé 1-2 mesiace, aby bol zaistený bezpečný a hygienický stav cumlíka a aby sa zabránilo prípadnej bakteriálnej kontaminácii.

Pred každým použitím zatiahnite pevne za cumlík a skontrolujte, či nie je natrhnutý alebo deravý. Cumlík vždy vymeňte pri prvých známkach opotrebovania alebo poškodenia.

Cumlíky vymeňte ihneď potom, čo vaše dieťatko prekonalo akékoľvek infekčné ochorenie (napr. prechladnutie, črevnú chrípku).

Môžem cumlíky recyklovať?

Obaly Medela Baby sú recyklovateľné, ako kartón, tak plastový blister a Steribox sú vyrobené z PP (polypropylén).

Náš mäkký celosilikónový cumlík je celý vyrobený zo silikónu, je recyklovateľný a je možné ho odovzdať do recyklačných centier.

Naše ostatné cumlíky (NEWBORNUnisexDay&Night) sú vyrobené z 2 materiálov (PP a silikónový cumlík), ktoré sú ultrazvukom zvarené a nie sú oddeliteľné, aby bola zaistená bezpečnosť vášho dieťaťa. Pretože nie sú odnímateľné, nie sú recyklovateľné.

Referencie

 1. Proffit WR. On the aetiology of malocclusion. The Northcroft lecture, 1985 presented to the British Society for the Study of Orthodontics, Oxford, April 18, 1985. Br J Orthod. 1986; 13(1):1–11.
 2. AAPD. Guideline on periodicity of examination, preventive dental services, anticipatory guidance/counseling, and oral treatment for infants, children, and adolescents. Latest revision 2018. In: American Academy of Pediatric Dentistry, editor. The reference manual of pediatric dentistry. 2019-2020. Chicago IL: AAPD; 2020. p. 209–19.
 3. Lubbe W, Ham-Baloyi W ten. When is the use of pacifiers justifiable in the baby-friendly hospital initiative context? A clinician's guide. BMC. Pregnancy. Childbirth. 2017; 17(1):130.
 4. Furtenbach M et al. Myofunktionelle Therapie KOMPAKT I - Prävention: Ein Denk- und Arbeitsbuch. Vienna: Praesens; 2013. (vol 2). 235 p.
 5. Furtenbach M. Prävention orofazialer Dysfunktionen im Spannungsfeld von Kieferorthopädie und Logopädie – Anregung zur vermehrten Zusammenarbeit. Inf Orthod Kieferorthop. 2014; 45(04):209–219.
 6. Vries JI de et al. The emergence of fetal behaviour. I. Qualitative aspects. Early Hum Dev. 1982; 7(4):301–322.
Medela Baby mäkký celosilikónový cumlík

Mám svojmu bábätku dávať cumlík?

V tomto článku sa dozviete, aké sú vedecké informácie aj mýty o cumlíkoch. Existuje naozaj veľké množstvo teórií a názorov. Sú cumlíky pre dieťa vhodné?
Medela Baby mäkký celosilikónový cumlík

Kedy a ako ponúknuť deťom cumlíky?

Pre naše deti len to najlepšie. Aby sme vám pomohli, ako zdravým a pozitívnym spôsobom ponúknuť deťom cumlík, pripravili sme nasledujúce užitočné rady.
Medela Baby mäkký celosilikónový cumlík

Ebook - Cumlíky stručný sprievodca pre rodičov

Názory na to, ako a kedy používať cumlík, sa rôznia. Náš Stručný sprievodca pre rodičov vás zoznámi s kľúčovými otázkami, ktoré vám v súvislosti s používaním cumlíka môžu napadnúť.

#tab-Balenie obsahuje#

2x Celosilikónový cumlík

#tab-Balenie obsahuje#

Dodatočné parametre

Kategória: Medela Baby
Balenie obsahuje sterilizačnú krabičku: áno
Ergonomický: áno
Možnosť pripojiť klip na cumlík: áno
Ochranný kryt na cumlík: áno
Ortodontický: áno
SensoPearls™: áno
? Edukačné materiály: /user/documents/upload/parameters/edukacne-materialy.jpg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: