3. diel: Prvé týždne života - prečo je MM tekuté zlato

3. diel: Prvé týždne života - prečo je materské mlieko tekuté zlato

Vaše prvé materské mlieko sa nazýva kolostrum a hovorí sa mu "tekuté zlato". Pozrite sa na naše video a zistite, prečo je materské mlieko pre Vaše dieťa také drahocenné a ako sa mení počas ďalších týždňov.

 

 

Objavte tajomstvo kolostra, prvého materského mlieka, ktoré sa vytvára. Zistite, prečo sa mu hovorí "tekuté zlato", a ako vyživuje a chráni Vaše zraniteľné novorodené dieťatko tým, že pomáha bojovať proti infekcii a podporuje vývoj dieťaťa. Čo sa stane, keď sa Vaše kolostrum zmení na prechodné mlieko? Povieme Vám, ako často môžete očakávať kŕmenie a o koľko sa zväčší žalúdok Vášho bábätka počas jediného týždňa.

Referencie

Ballard O, Morrow AL. Human milk composition: nutrients and bioactive factors. Pediatr Clin North Am. 2013;60(1):49-74.

Pribylova J et al. Colostrum of healthy mothers contains broad spectrum of secretory IgA autoantibodies. J Clin Immunol. 2012;32(6):1372-1380.

Lawrence RA, Lawrence RM. Breastfeeding: A guide for the medical profession. 7th edition ed. Maryland Heights, MO: Elsevier Mosby; 2011. 1114 p.

 

Neville MC et al. Studies in human lactation: milk volumes in lactating women during the onset of lactation and full lactation. Am J Clin Nutr. 1988;48(6):1375-1386.